0552 780 38 38 - 0541 441 38 38 - 0501 362 38 38

Hattat YMM


Hattat YMM Otomasyon Programı, ofisinizin yerel ağı üzerinde çalışan bir Windows uygulamasıdır. MSSQL veri tabanı kullanır. Bu sayede uzun yıllar boyu kullanacağınız merkezi bir veri ambarınız oluşur ve siz dahil ofisinizdeki herkes bu veri tabanını kullanacağından oluşan sinerji işlerinizi hızlandırır, insan hatalarını asgariye indirir ve maliyetleriniz de azaltır.

Otomasyon programı uzun yılların deneyimi ile mevcut son teknolojiler kullanılarak tasarlanmış olup, Yeminli Mali Müşavirlik denetim faaliyetlerinin yapıldığı esnada geliştirilmiş ve geliştirilmeye de devam edilmektedir.

Amaçlardan en önemlisi; Yeminli Mali Müşavirlerin ve personellerinin asıl işleri olan denetim faaliyetlerine yoğunlaşmalarını, yapılması zorunlu olan bir takım angariyeleri üzerlerinden alarak sağlamaktır.

Son derece sade ve iş süreçleri gözetilerek düzenlenen program arayüzü ile öğrenilmesi ve kullanılması çok kolaydır. Kullanıcıya nerede hata yaptığını, hangi bilgilerin zorunlu olduğunu hatta iade hesaplamasında mevzuata uygun bir takım kriterlere uyulup uyulmadığına kadar yardımcı olacak bir iş zekasına sahiptir.

Sade görüntüsü altında yapabildiklerinin hepsini burada sayamıyoruz. Ama işlerinize daha ne gibi katkıları olabileceğine dair bazı kısa bilgileri aşağıda sıraladık.


Program Hakkında

 Asıl işlere vakit kalsın!... Mükelleflerinizin indirilecek KDV listeleri çok hızlı ve hatasız bir şekilde oluşturabilir, muavin defter kontrollerinizi yıllar sonra dahi kullanabileceğiniz şekilde yapabilirsiniz.. 

 Hata insana mahsus, Otomasyon’a değil!... Ayrıca indirilecek KDV listelerini içeri ve dışarı aktarabilir ve aktarım yapılırken de program tarafından yapılacak kontrollerle hataların önüne geçebilirsiniz. 

 Sizin için doğru kararları Otomasyon verir!... Karşıt incelemelerinizle ilgili raporlamaları birkaç fare tıkı ile toplu olarak yapabilirsiniz. Bunu yaparken ne kadar karşıt inceleme çıkacağından, incelemelerde istenecek bilgilere kadar birçok kararı güvenle programa bırakabilirsiniz. 

 Nasıl istiyorsanız öyle!... Karşıt inceleme, YMM teyit ve vergi dairesi bilgi isteme yazılarınızı dilediğiniz şekilde hazırlayabilir ve istediğiniz formatta kaydedebilir, elektronik ortamda dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz. 

 Kişisel hatalar olmasın artık!... İnternet üzerinden vergi dairesine verilmesi gereken listelerinizi düzenleyebilirsiniz. Bunu zaten yapıyorsunuz… Ama program ile daha giriş yapılırken mevzuata ilişkin ve teknik birçok kontrol ile yine kullanıcı hatalarından ve başka programların kimi özellikleri nedeniyle oluşabilecek hatalardan kurtulursunuz. 

 E bazı şeyler de hazır olsun!... Hazırladığınız listeleri (alış ve satış) ofis programlarına aktararak ya da sadece kopyalayıp yapıştırarak raporlarınızda ya da hesaplamalarınızda kullanabilirsiniz. 

 Elbet daha kolay bir yöntem bulunacaktı!... Yüklenilen KDV listelerinizi de programınızla hazırlayabilir ve programınızın sunduğu çeşitli olanaklardan yararlanabilirsiniz. Örneğin, aynı faturanın mükerrer kullanımını önlemek gibi… 

 Nitelikli eleman bulmak, olandan da azami verim almak zor mu?... Program o kadar sade ki kullanımını öğrenmek çok kolaydır. Yeni elemanlarınızı çeşitli programlara ilişkin ya da yapılacak incelemelere ilişkin hiç bilgileri olmasa dahi çalıştırmaya başlayabilirsiniz.