0552 780 38 38 - 0541 441 38 38 - 0501 362 38 38

Hattat YMM Otomasyon


Evet, Program içerisinden destek sitemize ulaşabilirsiniz, destek sitesin de oluşturacağınız kullanıcı adı ve şifreniz ile birlikte giriş yapıp destek uzmanlarımızdan teknik destek alabilirsiniz.


Excel dosyası olarak temin ettiğiniz Kod Tarama Listeleri programa tanıtılarak, programda kayıtlı olan faturaların sorgulamalarını yapabilirsiniz. Kod Tarama listesinin dağıtılması kanunen yasak olduğu için kendi imkanlarınızla bu dosyaları temin etmeniz gerekmektedir.


Evet, Program içerisinden destek sitemize ulaşabilirsiniz, destek sitesin de oluşturacağınız kullanıcı adı ve şifreniz ile birlikte giriş yapıp destek uzmanlarımızdan teknik destek alabilirsiniz.


Aynı mükellefin birden fazla KDV İade işlemlerini yapabilirsiniz

Ymm Otomasyon’deki listeler Gelirler İdaresi Başkanlığının istediği alanları içermektedir.

Ymm Otomasyon’deki bütün raporları kendinize göre uyarlayabilirsiniz.(Antet bilgisi, format değişikliği vb.)

Bilgisayarın çökmelerinde veya Harddisk’in bozulması gibi durumlarda Ymm Otomasyon’in yeniden yüklenmesi gerekmektedir. Sonrasında güncellemelerin yapılması gerekmektedir. En son olarak alınan yedeklerin geri yüklenmesi ile veri kayıpları ortadan kaldırılmaktadır. Sonuç olarak Ymm Otomasyon programını düzenli olarak yedeklemenizi tavsiye ederiz.

Ymm Otomasyon sizin girmiş olduğunuz verileri kontrol ederek eksik veya hatalı bilgiler için sizi uyarır. Program girmiş olduğunuz veriler üzerinde daha hızlı ve pratik işlem yapabilmenizi sağlar.

Evet, Lisanslar kurulu olduğu makine has üretilmektedir. Makine veya donanımsal köklü değişiklik yapılmadığı sürüce lisans şifreniz değişmeyecektir.

Evet, kullanabilirsiniz. Ancak Güncellemelerin yapılabilmesi için İnternet bağlantısına gerek duyulmaktadır.

Ymm Otomasyon açılışında yeni sürüm uyarısını otomatik verir. Bu mesaja hayır diyerek Sürüm uyuşmazlıkları dışında programı çalıştırabilirsiniz. Ama yapılan çalışmalar o sürümdeki ayarlara göre yapıldığı için mevzuat değişikliklerinden veya düzeltilen modüllerden faydalanamazsınız ve sorunlu işlemler yapmış olabilirsiniz. Bu nedenle Ymm Otomasyon kurulu makinelerinizde programın güncellemelerini kesinlikle yapınız.

Program içerisinden kullanıcı sil komutlarını vermediği sürece herhangi bir kayıt silinmez. Ayrıca silinen kayıtlarının geri getirilmesi de mümkün değildir.

Ymm Otomasyon güncelleme işlemlerini güvenlik altına alınmış kendi ortamından paketlenmiş dosyalarla yapmaktadır. Güncelleme asistanları sitede mevcut dosya ile bilgisayara indirilen dosyayı karşılaştırmadan ve sağlıklı indirilip indirilmediğini, indirme esnasında her hangi bir müdahaleye maruz kalıp kalmadığını teyit etmeden güncelleme yapmaz. Bozuk, hasarlı veya diğer herhangi bir müdahaleye maruz kalan dosyaları sağlıklı indirmediği sürece güncelleme işlemini gerçekleştirmez.

Hayır, Ymm Otomasyon’in iki ayrı lisansı mevcuttur. Ana makine için yerel, terminal makineler için de (her bir terminal için ayrı ayrı) terminal lisansı almanız gerekli. Lisansı alınan makineler kullanıcı sayısına bakılmaksın her zaman kullanılabilir.

Ymm Otomasyon ile yapacağınız satış veya yenileme sözleşmeleri, programın sözleşme tarihinden itibaren bir yıl içerisinde güncellemelerden ve teknik servis hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. Yenilemesi yapılmayan veya iptal edilen programlarda ana makineyi arşiv olarak ömür boyu kullanabilir. Yeni güncellemelerden ve teknik servis hizmetinden faydalanamaz.

Ymm Otomasyon’in altyapısında Microsoft ürünleri ile entegredir. Programı sağlıklı bir şekilde kullanabilmek için Microsoft Office paketlerinden birini temin etmeniz gerekmektedir. Ancak Almış olduğunuz tüm raporların Open Office ve genel kabul görmüş standartlarda aktarım işlemini zahmetsizce yapabilirsiniz.

Windows Vista, Windows 7 , Windows 8,, Windows 10, Windows Server 2008, Windows Server 2012 işletim sistemleri ile Ymm Otomasyon sorunsuz çalışmaktadır. İşletim sisteminizde en az .NET Framework 4.0 kütüphanesinin yüklü olması gerekmektedir.

Ymm Otomasyon MSSQL 2012 Server alt yapısında kullanmaktadır. Uyumlu MSSQL sürümleri ile (MSSQL 2012 ve sonrası) Diğer ticari yazılımlarınız ile aynı sunucu üzerinde sorunsuzca çalışmaktadır.

Ymm Otomasyon istemci bilgisayarlarda Win Vista,7,8,8.1,WinServer 2008,2012 yüklü olan 2 ghz işlemcili ve minimum 1 GB ram'e ihtiyaç duyar. Tavsiye edilen ram en az 2 Gb’dır. Program performansı bilgisayarınızın donanım gücü ile doğrudan alakalıdır.

Ymm Otomasyon’in kurulumu yaklaşık 100 MB alan kaplar. Sunucu bilgisayarda ise Veritabanı olarak MSSQL SERVER 2012 ve Sonrası ile uyumlu çalışmak üzere tasarlanmıştır. MSSQL'in kapladığı alan ise 1 GB civarındadır. Programa girilen veri sayısıyla doğru orantılı olarak bu boyutlar artmaktadır. istemcilerde SQL Server kurulmasına gerek yoktur

Güncellemeler, Majör ve Minör olmak üzere iki türlüdür, minör güncellemeler müşterilerimizden gelen talepler doğrultusunda çıkmaktadır, majör güncellemeler ise yeni özelliklerin eklenmesi durumunda çıkmaktadır. yeni versiyonlardan herhangi bir ücret alınmamaktadır.

Evet, Ymm Otomasyon her açılışında İnternet sitemiz ile bağlantı kurarak sürüm kontrolü yapar ve sizin kullandığınız sürümden daha yeni bir sürüm var ise sizi uyarır.